Az eltelt évtizedben Sütő Zsolt rengeteg tapasztalatot szerzett, intenzív belső és külső utazásai során.
Kezdetben inkább az emberi belsőben kivetítődő képi világot próbálta letapogatni, víziókat jelenített meg fotóiban. Emlékezetes számomra az a sorozata, amely a legapróbb részletekig menően beutazza egy expresszionista stílusban készült műalkotás - egy szobor - egész világát, alaki formaváltozásait, textúráját, gesztusainak különböző szögű értelmezését foglalta egyetlen nagy egységbe. A sorozat a lap Kalandozó mellékletének internetes kiadásában látott napvilágot.
Sütő Zsolt művészete ma már önálló fórumot teremtett magának: fotós blogja és a hozzá csatolt különféle oldalak, a szöveg, a kép és a hang összetett művelése a való világhoz tartozó nyílt tartalmak megközelítésére is igen alkalmas. Egyik igen komoly fegyverténye a pár évvel ezelőtti, Himalájában tett fizikális, képi és szellemi zarándoklásának naplója, jegyzőkönyve - egy liberálisan gondolkodó nyugati elme eszmélkedése a himalájakék légtisztító, emberformáló közegében.
Az itt látható kép focizó tibeti szerzeteseket ábrázol, de a napló teli van a Körösi Csoma Sándor világának képi rögzületeivel, alakzataival és színvilágával. Bárhol üti fel az ember a internetes naplót, a képek mindenek előtt az utazás külső jegyeivel erősítik meg a szöveg belső vizsgálódást követő szándékait.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése